Simulace olomouckých tramvají do hry MSTS

Archiv novinek za rok 2010 zde.
Archiv novinek za rok 2011 zde.
NOVINKY NA WEBU za ROK 2012
16.12.2012 Aktualizována stránka: Tramvaje DPMO (přibylo Vario 240 a 241).
28.11.2012 Přidány chybějící obrázky z aktivity CVIČNÁ JÍZDA S ASTROU
27.11.2012 Aktualizována stránka: Zastávkové jízdní řády tramvají DPMO
Založena přehledná stránka NÁVODY s odkazy na jednotlivé návody
Upravena stránka FAQ - nejčastější dotazy
Upravena stránka O TRATI - sjednoceny sekce fotografií a videí
Zjednodušena a zpřehledněna stránka INSTALACE MSTS OLOMOUC
14.11.2012 Aktualizována stránka: Tramvaje DPMO.
 
26.9.2012 Stále mi chodí dotazy, kdy vyjde aktualizace k MSTS OLOMOUC2. Tímto chci tedy informovat, že jakmile se bude vydání aktualizace blížit, dozvíte se informace na těchto internetových stránkách.
Vyhodnocení SOUTĚŽE.
 
16.7.2012 Zrušena KNIHA NÁVŠTĚV.
22.6.2012 Nová SOUTĚŽ. Vítěz získá jako první upravenou aktualizovanou verzi tratě s mnoha úpravami a doplňky.
 
18.3.2012 Ke stažení je nová aktivita:

Podvečerní sedmička.

Jde o pohodovou podvečerní jízdu na posledním kurzu linky 7 v pracovní den. Odkaz na stažení najdete zde.

Ke stažení je nová noční kabina pro tramvaj Astra.

Kabina je součástí balíčku aktivity: Podvečerní sedmička (nainstaluje se spolu s aktivitou)

Odkaz na stažení najdete zde.

 
29.2.2012 Aktualizace SLUŽEBNÍCH JÍZDNÍCH ŘÁDŮ tramvají v Olomouci. Soubor byl rozšířen o informace týkající se rozpojování souprav + upraveno označení kurzů u linky 2 a 4 v pracovní dny. Nyní mají kurzy stejné označení jako v reálu.
21.2.2012

 

Ode dneška budou používány nové obaly včetně nových etiket na DVD MSTS MHD OLOMOUC. Důvodem pro změnu obalu byly problémy při posílání poštou (obaly byly moc ohebné).

10.2.2012

Ke stažení je nová aktivita:

Sobotní služba na lince 4.

Součástí je nové hlášení zastávek a nové zvuky tramvají. Odkaz na stažení najdete zde.

Ke stažení je ostravské Vario do MSTS:

Majitelé MSTS OL 1 nebo MSTS OL 2 mohou toto Vario stahovat zde.

Vytvořena stránka STAŽENÍ MSTS OSTRAVA, kde najdete všechny důležité soubory k tramvajové trati Ostrava.
Součástí aktivity Sobotní služba na lince 4 je i oprava aktivity: Večerní linka 4. Chybně v této aktivitě fungovala bezpečnostní zastávka. Teď už funguje správně. Odkaz na stažení najdete zde.
 
26.1.2012 Na ukázku zveřejněno video ukazující malou úpravu silničních semaforů. Autorem semaforu je Mikulda. Jestli budou nakonec v MSTS OL ještě zvažuji. Blikat budou jen v noci, když není daný semafor už v provozu. Některé jsou nastaveny stále -viz fórum "pravidla pro tvorbu aktivit". Tramvajové čočky bohužel vypnout nejdou - chybně by pak fungovaly aktivity.
Proběhla editace obrázků objevujících se zde na webu. Pokud někde najdete nefunkční odkaz nebo obrázek, dejte mi přes e-mail prosím vědět. Děkuji.
25.1.2012 Založena stránka informující o připravované aktualizaci číslo 1 pro novou verzi tratě. Podívat se můžete tady.
22.1.2012 U aktivity Večerní nedělní jízda na lince 1 se můžete podívat na video z této aktivity - odkaz  zde  - Video uvidíte po kliknutí na piktogram YouTube. Video natočil Jenda MSTS.
21.1.2012 Vytvořena noční kabina pro tramvaje "Astra" + upravena denní kabina - definice kontrolky zavřených dveří. Ke stažení bude časem s nějakou aktivitou nebo aktualizací.
18.1.2012 Upravena stránka: Modely tramvají v MSTS Olomouc. Doplněny větší obrázky k vozidlům - po kliknutí na obrázek se zobrazí větší náhled.
17.1.2012 Aktualizována stránka: Jendova tvorba objektů do MSTS.
Vloženy obrázky do galerie z aktivity: Cvičná jízda s T3M.4.  Odkaz na obrázky najdete  zde. 
6.1.2012 Aktualizována stránka: Jendova tvorba objektů do MSTS.
Dohrány poslední obrázky do galerie z aktivity: Sobotní služba na lince 4.  Odkaz na obrázky najdete zde.
5.1.2012 Celá galerie obrázků u  připravované aktivity: Sobotní služba na lince 4 byla vymazána. Nahrál jsem úplně nové obrázky s hezčí grafikou (předchozí byly ještě před vyladěním nastavení grafické karty, a tak se mi nelíbily). Bližší informace a odkaz na obrázky najdete zde.
U aktivity Sobotní služba na lince 4 jsem vložil video, kde je vysvětleno, co dělat pro správnou funkci této aktivity. Bližší informace a odkaz na video najdete zde. Ke stažení bude aktivita někdy v průběhu ledna.
1.1.2012 Aktualizovány vozové jízdní řády u aktivity: Sobotní služba na lince 4 ke stažení a zhlédnutí zde.
Aktualizován souhrný soubor pdf vozových jízdních řádů - doplněna Štědrovečerní dvojka a aktualizována Sobotní služba na lince 4 (odlišná stopa hlášení zastávek - aktivita totiž nově obsahuje dabing řidiče, dispečinku, cestujících...).
Vloženy další nové obrázky z připravované aktivity: Sobotní služba na lince 4. Aktivita je téměř dokončena a je určena pro novou verzi tratě. Bližší informace a odkaz na obrázky najdete zde.
 
29.12.2011 Pro zájemce ke stažení jednostránkový roční kalendář na rok 2012 s motivy MSTS MHD OLOMOUC 2. Autor kalendáře: Jenda MSTS.
25.12.2011 U dvou dalších aktivit (Výluková linka U a Podvečerní dvojka) byl vložen odkaz na natočená videa z dané aktivity. Podívat se můžete zde - videa uvidíte po kliknutí na piktogram YouTube. Za natočení videí děkuji Martinovi.ol.
Vytvořena stránka: Jendova tvorba objektů do MSTS.
24.12.2011

Malý vánoční dárek pro řidiče virtuálního DPMO v podobě nové aktivity pro verzi MSTS OLOMOUC 2 ke stažení.

Aktivita se jmenuje Výměna na lince 2 - bližší informace a odkaz na obrázky a na stažení najdete zde.

KRÁSNÉ VÁNOCE PŘEJE JENDA

21.12.2011 V sekci SOUTĚŽ můžete hlasovat o nejhejzčí obrázek z aktivity Jízda mikulášskou tramvají. Hlasování končí 6. 1. 2012.
20.12.2011 Vloženy nové obrázky z připravované aktivity: Výměna na lince 2. Aktivita je téměř dokončena a je určena pro novou verzi tratě. Bližší informace a odkaz na obrázky najdete zde.
Upravena stránka: DOWNLOAD - přibylo rozdělení dle verze tratě.
16.12.2011 Vložen vozový jízdní řád k aktivitě: Štědrovečerní dvojka. Odkaz na stažení najdete zde.
13.12.2011 U některých aktivit byl vložen odkaz na natočená videa z dané aktivity. Podívat se můžete zde - videa uvidíte po kliknut na piktogram YouTube. Za natočení videí děkuji Martinovi.ol a těším se na další.
11.12.2011 Vložena nová aktivita: Štědrovečerní dvojka. Aktivita je ke stažení a je určena pro novou verzi tratě. Autorem je Martin.ol. Aktivitu jsem projel a překontroloval. Má velmi pěknou atmosféru. Bližší informace a odkaz na stažení najdete zde.
Uveřejněno upravené hlášení zastávek - nyní můžete u všech linek hlásit nové upozornění na kapsáře. Toto hlášení je součástí aktivity Štědrovečerní dvojka kterou stáhnete zde.
4.12.2011

Aktualizace vozových jízdních řádů, upraveny byly u linek, jedoucí přes zastávku "Pavlovičky - pila", která bude od 11.12. 2011 přejmenovaná na "Pavlovická" - týká se to těchto aktivit:

- Večerní linka 4

- Výluková linka X4

- Přejezd z linky 6 na linku 4

Vozový jízdní řád byl uveřejněn také pro: Jízdu mikulášskou tramvají, kde se velice hodí.
Nové vozové jízdní řády si můžete stáhnout u jednotlivých linek nebo všechny v jednom formátu pdf.
Autorem vozových jízdních řádů je Mikuláš Pelíšek.
2.12.2011 Vloženy další nové obrázky z aktivity: Jizda mikulášskou tramvají. Aktivita je ke stažení a je určena pro novou verzi tratě. Bližší informace a odkaz na stažení najdete zde.
Archiv novinek za rok 2011 zde.

 

 

 

Jenda MSTS © 2010 Všechna práva vyhrazena / All rights reserved

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode