Simulace olomouckých tramvají do hry MSTS

Archiv novinek za rok 2010
DATUM

NOVINKY NA STRÁNKÁCH

31.12.2010

Přidány byly 2 videa z nové verze tratě - projedeme úsek Okresní soud - Nová Ulice a zpět. Podívat se můžete zde.

Dále jsem přidal pár obrázků do galerie z okolí Nové Ulice a Okresního soudu. Jde hlavně o noční obrázky, na které odkazuju ve videu.

VŠEM PŘEJI VŠE NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU.

9.12.2010

Vloženy nové obrázky a upravena stránka s obrázky z připravované nové verze tratě.

Komentované obrázky jsou zde.

Souhrné galerie dle místa najdete tady.

Další obrázky budou přidány zase někdy příště. Nové obrázky jsou v galerii řazeny od nejnovějších a se symbolem "NEW!".

Dále byla upravena stránka "NÁVĚSTIDLA A PŘEDPISY". Nyní je rozdělena na dva odkazy dle verze tratě. Některé údaje se v nové verzi budou totiž lišit.

Byla upravena stránka "NÁVODY NA SPUŠTĚNÍ MSTS OLOMOUC". Nyní je rozdělena na dva odkazy dle verze tratě. Vložena informace ohledně nastavení a funkce návěstidel v přednádraží - v nové verzi tratě.

 
30.11.2010

Na ukázku jsem zde přidal obrázek ze zkušebních jízd s nově vyladěnou tramvají T3 R.P (tramvaje ladí Ondra Janiš) - zde jsem zkoušel prokluz - můžete vidět kontrolku prokluzu a "přetočené" ampermetry :). Samozřejmě se takto jezdit nedá, jen jsem zkoušel funkčnost a jízdní vlastnosti. Opravdu je požitek z jízdy perfektní. 

Další obrázky přidám zase někdy příště... Připravuji také video z úseku Wolkerova - Nová Ulice - Náměstí Hrdinů, ale zatím nevím, zda se jej podaří dodělat.

23.11.2010

Vloženy 4 další obrázky z připravované nové verze tratě - vidět lze okolí přednádraží - hlavně jsem se zaměřil na screeny nové informační tabule odjezdů linek v přednadraží. Tabuli podle skutečné dokumentace vytvořil Ondra Janiš, za což mu patří velké díky.

Další obrázky budou přidány zase někdy příště. Nové obrázky jsou v galerii řazeny od nejnovějších.

14.11.2010

Zveřejněno další video z nové verze tratě 01.2/10. Video zachycuje úsek tratě od křižovatky Pražská - konečná Neředín, krematorium - Šibeník. Úseky zachycené na videu ještě projdou úpravou.

Další video přidám zase někdy příště...

12.11.2010

Aktualizace stránky odkazující na FORUM MSTS MHD OLOMOUC - přidány odkazy na polské a německé forum.

Actualization of the web page referring to MSTS MHD OLOMOUC FORUMS - added links to Polish and German forums.

5.11.2010

Vloženy obrázky z nové verze tratě - vidět lze okolí přednádraží... Nové obrázky jsou v galerii řazeny od nejnovějších. Pokud se zadaří a rozchodím tátův počítač "z NASA" pokusím se natočit kvalitní video z nové verze. Video bych uveřejnil někdy v průběhu listopadu.

1.11.2010

Vloženy obrázky z připravované nové verze tratě - vidět lze upravené koleje před Priorem, okolí Nové Ulice, přednádraží... Další obrázky budou přidány zase někdy příště. Nové obrázky jsou v galerii řazeny od nejnovějších.

 
29.10.2010

Zveřejněno video z nové verze tratě 01.2/10. Video zachycuje úsek tratě od zastávky Bělidla - konečná Pavlovičky - Husův sbor a dále úsek Autobusové nádraží, podchod - Hlavní nádraží. 

Další videa přidám za nedlouho...

23.10.2010

NEW Activity for the ENG version of the route!

New activity: "Line X6 from Zámecnická to Nová Ulice"

 

22.10.2010

Ke stažení je malé update HLÁŠENÍ zastávek - jde o hlášení upozorňující, že je zakázáno pohybovat se ve vozidle s batohem či jiným zavazadlem na zádech - hlášení je nahráno z reálu z tramvaje DPMO. Doufám, že se vám malé update bude líbit.

19.10.2010

Update SLUŽEBNÍCH jízdních řádů - opravena chyba v kurzech u linky 1.

 
30.9.2010

Do galerie na webu Czechtrams bylo přidáno pár mých fotografií tramvají DPMO z nedávných časů - vidět tak můžete např. "ceduláče T3" a ostatní vozy. Tímto díky moc Remingtonovi/Laugaríciovi za nahrání na výše uvedený web.
29.9.2010

Ode dneška lze opět DVD s MSTS MHD OLOMOUC objednat též přes možnost OSOBNÍ ODBĚR ve městě OLOMOUC a BRNO. Cena zůstává nezměněná - tedy 20,- Kč za kus. Bližší informace naleznete v sekci OBJEDNÁNÍ TRATĚ.

22.9.2010

Do sekce JÍZDNÍ ŘÁDY jsem přidal první várku služebních jízdních řádů, dle kterých lze tvořit aktivity. Zatím se jedná o linky 1, 2, 4, 6, 7 v pracovní dny. Služební jízdní řády jsou na zmíněmém odkazu také ke stažení ve formátu Excel. Víkendové jízdní řády udělám časem. Může se tam vyskytovat nějaká chyba - jsem jen člověk :)
18.9.2010

Do komentované galerie obrázků z připravované nové verze tratě přibylo pár dalších obrázků.  Vaše názory či podněty můžete psát do knihy návštěv.

15.9.2010

Vytvořeny FOTOREPORTÁŽE z tratě - z nové i ze současné verze. Podívat se můžete zde. Další obrázky budou postupně přidány, v plánu je též video z nové verze tratě.

12.9.2010

Ode dneška lze opět objednávat DVD s tratí MSTS MHD OLOMOUC verze 01.1/08. Osobní odvěr DVD v Brně a Olomouci bude umožněn od 4. 10. 2010. Nejbližší odeslání DVD poštou proběhne dne 21. 9. 2010. Bližší informace naleznete zde.

Ke stažení je update chybějícího souboru k MSTS Ostrava. Stahovat můžete zde.
Informace o nové verzi tratě ( 01.2/10) naleznete na tomto odkazu.
Upravena galerie obrázků s MSTS OLOMOUC.
 
 

24.6.2010

NEW Activities for ENG version of the route!

New activity: "Line 4 in Winter"

Update activity: "Line 4 from tram depot to Pavlovicky"

Ke stažení je drobná úprava zvuků pro tramvaj "Trio" a "Astra".
 
19.5.2010

Do galerie obrázků z připravované nové verze tratě přibyly další obrázky z rozpracovaného přednádraží. Za přesný model budovy olomouckého nádraží a hlavní pošty moc děkuji Matesovi. S dalšími informacemi se ozvu, jakmile bude něco nového. Do knihy návštěv můžete psát vaše názory či podněty.
15.5.2010

Vytvořena KNIHA NÁVŠTĚV, kde můžete psát vaše vzkazy k MSTS MHD OLOMOUC, ke hře Microsoft train simulator nebo o tramvajích v Olomouci.
9.5.2010

Do sekce DOWNLOAD vloženy nové TAPETYna plochu od Jirky MSTS.

Dále jsem uveřejnil můj pokus o vytvoření IKONY pro spouštění MSTS či místo Windows ikon žlutých složek - je to pěkné oživení :)

3.5.2010

Na fóru MSTS MHD OLOMOUC je možnost získání nové aktivity k trati. Autorem aktivity s názvem Linka 4 - Posila na Floru je REM. Informace o získání aktivity naleznete zde.
1.5.2010

Na stránkách byla upravena a sjednocena galerie obrázků z aktivit - podívat se můžete zde: https://mstsolomouc.webnode.cz/obrazky/aktivity/
 
27.4.2010

Ode dneška dochází k následujícím změnám v distribuci MSTS MHD OLOMOUC:

- možnost osobního odběru v Olomouci je momentálně omezena - nyní se v Olomouci skoro nevyskytuji. Datum obnovení možnosti osobního odběru v Olomouci zatím není známo.

- možnost osobního odběru v Brně je omezena na vybrané dny v měsíci - ve středu v odpoledních hodinách na stanoveném místě.

- objednávky posílané poštou zatím ponechám ve stejném systému (=1x za týden), pouze v případě, že se mi odeslání nebude hodit (z důvodu studijních povinností) si vyhrazuji právo odeslat objednávky v další týden.

Všem děkuji za porozumění. Jenda.

 
29.3.2010

Dnešním dnem jsem z důvodu studijních povinností pozastavil práce na nové verzi tratě. Dosavadní úpravy tratě jsem si zálohoval na DVD, takže plánuju po složení všech zkoušek a státnic na VŠ verzi dodělat. Vím že jsem zde na webu měl uveden termín březen-duben - když jsem tento termín vymýšlel, tak jsem netušil, jak hodně se do přestavby ponořím. Pak jsem dostal nabídku od Ondry, že vyladí jízdní vlastnosti všech tramvají. Proto chci vydání pozdržet a pak vše vydat uceleně. Dnes se mi také podařilo se naučit udělat ozvučení tratě, takže se můžete těšit na opravdu hodně novinek.

Prosím, neptejte se mě, kdy nová verze vyjde. Jakmile budu vědět bližší info, určitě se je dozvíte na těchto stránkách.

Díky za pochopení a držte mi pěsti ať to vše zvládnu :)

25.3.2010

Vloženy další obrázky ze stavby nové verze tratě - Nová Ulice. Nyní jsem hotov s přestavbou Nové Ulice, příště mám v plánu doladit rychlosti na trati, semafory a silnice do Pavloviček. Stále mi ještě chybí dodělat přednádraží.
Založena stránka informující o připravovaných změnách v nové verzi tratě 01.2/10.
24.3.2010

Upravena stránka MODELY TRAMVAJÍ V MSTS - byly změněny obrázky modelů, grafika stránky a navíc byla založena stránka prezentující další modely tramvají od Pikka (které nejsou součástí DVD).
22.3.2010

Na ukázku vloženy další obrázky ze stavby nové verze tratě. Nyní jsem skoro hotov s přestavbou Nové Ulice - kompletně nově je udělaná křižovatka Hraniční/Brněnská a vlastně i celá trať od Pionýrské po smyčku.

Dále mám v plánu dodělat nějak přednádraží a upravit silnice na Pavlovičky - úsek Hodolanská - Bělidla.

17.3.2010

Dobrá zpráva:

firma PLAYMAN nabízí opět hru Microsoft Train Simulator ve svém internetovém obchodu za skvělou cenu 199 Kč. Pokud hru tedy nemůžete sehnat v obchodě s PC hrami, navštivte tyto stránky.

15.3.2010

Výsledky losování soutěže o DVD s nejnovější (dosud nevydanou) verzí MSTS MHD OLOMOUC najdete zde.
13.3.2010

Založena stránka prezentující kabiny tramvají, které jsou využity u vozidel virtuálního DPMO. Na stránku se můžete podívat zde.

Na nové verzi tratě pracuji. Teď jsem trochu odpočíval (viz vzkazník), ale mám v plánu se do stavby zase vrhnout a dokončit ji. Zatím nedovedu odhadnout, kdy nová verze tratě vyjde.

8.3.2010

Pro zájemce jsou ke stažení (získání) dvě nové aktivity pro verzi kolejí 01.1/08. Více informací naleznete na fóru v sekci AKTIVITY KE STAŽENÍ. Případné problémy řešte prosím s jejich autory (Miky a REM) - nejlépe na fóru v příslušném vlákně, já aktivity pouze prověřil a fungují v pohodě.
 
27.2.2010

Na ukázku vloženy další obrázky ze stavby nové verze tratě. Upravuji trať od Šibeníku až po Neředín. Dnes jsem dodělal úsek U Kovárny - Neředín, krematorium. Dále mám v plánu dokončit smyčku Neředín, krematorium a dále se vrhnout na dodělání a opravení Nové Ulice - úsek Pionýrská - Nová Ulice.

26.2.2010

Vložena nová ANKETA, prosím o vaše hlasování.
17.2.2010

Uveřejněno pár dalších obrázků z nové verze tratě. Upravuju trať od Šibeníku až po Neředín. Napojil jsem také odstavnou kolej v Sokolské ulici. Doufám že se vám bude nová verze líbit.
6.2.2010

Vloženy nové OBRÁZKY z připravované nové verze tratě. Zatím byly upraveny Pavlovičky - křižovatka byla natrasována co nejblíže reálu, upraveny ulice, koleje, okolní provoz a hlavně proběhla rekonstrukce silnic. Dále mám v plánu upravit Novou Ulici.
5.2.2010

NEW Activity for ENG version of the route!

Activity: "Morning rush hour on the line 6"

 
27.1.2010

Na stránkách se objevila nová SOUTĚŽ. Prověří vaše znalosti o tramvajích v Olomouci. Kdo bude mít zájem, může být zařazen do slosováni o DVD s nejnovější verzí MSTS OLOMOUC. Vaše odpovědi ale musí být správné (pro zařazení do slosování DVD se toleruje 1 chyba). Uzávěrka soutěže je 10. 3. 2010. Slosování proběhne dne 15. 3. 2010. Dva výherci pak budou kontaktováni pro doplnění adresy - obdrží DVD s MSTS OLOMOUC zcela zdarma.
20.1.2010

Vloženy nové tapety na plochu, kdo máte zájem, můžete si je stáhnout zde. Postupně budou přidávány další. Zatím jsou optimalizovány pro rozlišení 1280 x 800.
19.1.2010

Na FORU MSTS MHD OLOMOUC proběhlo několik úprav:

  • jde psát různě velkými písmeny
  • opravena chyba v citacích
  • lze měnit barvu písmen a mnoho jiných.

 

Jenda MSTS © 2010 Všechna práva vyhrazena / All rights reserved

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode