Simulace olomouckých tramvají do hry MSTS

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Co je třeba udělat, abych si mohl s tramvajemi zajezdit???

 

 • Koupit si hru Microsoft train simulator a nainstalovat do PC
 • Stáhnout si vylepšení do hry = MSTS patchMSTS Bin (nejlépe poslední stabilní verzi 1.7.051922)
 • Objednat si MSTS MHD OLOMOUC přes mnou vybraný způsob platby
 • Nainstalovat MSTS MHD OLOMOUC do hry Microsoft train simulator.
 • Spustit hru a vyrazit do tajuplných ulic Olomouce...

 • 1. PROČ NENÍ TATO TRAŤ DO HRY MSTS KE STAŽENÍ? Protože jsme se tak rozhodli. Přání modelářů tramvají bylo, aby byla trať spolu s vozidly na jednom DVD. My jako tvůrci tratě či modelů jsme stavbě věnovali mnoho času. Chtěli jsme, aby naše snaha byla alespoň trochu oceněna, a tak kdo má o trať opravdu zájem, myslíme si, že 20 Kč za DVD i s obalem (+případně poštovné) není dnes nějaká velká částka. Dalším důvodem bylo, abych měl trochu přehled, kdo trať má. Trať je zdarma, ale není ke stažení. Každý hráč obdrží číslo objednávky - zakoupením tratě získává technickou podporu. Na DVD jsou veškeré potřebné soubory k funkci této tratě - stačí mít jen v PC hru MSTS updatovanou na MSTS Bin, z DVD překopírovat soubory a vyrazit do tajemných ulic virtuální Olomouce :) Komu způsob distribuce přes DVD nevyhovuje, má smůlu :)

 • 2. PROČ NĚKTERÁ MÍSTA NEBO ULICE NEVYPADAJÍ VĚROHODNĚ? Ano, to připouštím. Bohužel hra MSTS umožňuje na jednom herním čtverci hry mít omezený počet objektů (například Náměstí Hrdinů, celé centrum i vozovna a trať na Neředín se nachází na jednom čtverci... Proto jsou některé ulice značně zjednodušeny.

 • 3. PROČ DO TRAMVAJE NENASTUPUJÍ LIDÉ A PROČ V NĚKTERÝCH TRAMVAJÍCH NEJSOU LIDÉ VŮBEC? Hra MSTS animovaný nástup lidí nepodporuje. Na zastávce lidé sice stojí, ale jedná se statické objekty = nikdy do tramvaje nenastoupí. Nástup lidí je uveden časovým odpočtem v jízním řádu (F10). V některých tramvajích jsou cestující vymodelovaní - Astra a Trio.

 • 4. PROČ JSOU VE SMYČKÁCH VÝHYBKY "KTERÉ NIKAM NEVEDOU"? To je jedinná možnost, jak v MSTS udělat smyčku...MSTS smyčky nemá rád, jakmile se trať uzavře "do kruhu" vede to k pádu hry. Proto jsem tedy použil výhybky, "co nikam nevedou" - tyto výhybky otevírají kruh, aby nedošlo k zasmyčkování hry. Takže pak nezapomeňte vždy při volné jízdě po projetí rozdělovací výhybky (ta vám udá, zda jedete na pravou či levou kolej ve smyčce) stisknout G aby se vám přehodila výhybka směrem do hry :) Ale to vše se dozvíte v návodu o instalaci tratě Wink

 • 5. KDYŽ SI VE VOLNÉ JÍZDĚ ZVOLÍM POČASÍ "JARO SNĚŽENÍ NEBO PODZIM SNĚŽENÍ" MSTS MI VYPISUJE RŮZNÉ CHYBY, PROČ? Protože tato dvě roční období jsem v trati nenastavoval - znamenalo by to zbytečných mnoho dalších textur a dat, musíte se tedy spokojit s tím, že tato dvě roční období nejsou funkční ( stejně jako ve většině tratí). Ostatní kombinace jsou na 100% v pořádku.

 • 6. JAK DO MSTS HRY NAHRÁT STAŽENÉ TRATĚ? Většinou se trať nachází v zazipovaném archivu. Po stažení doporučuji ZIP(RAR) extrahovat do vámi vytvořené nové složky. Pak nakopírujte složku s názvem ROUTES do složky se hrou MSTS - většinou je cesta následující: disk:\Program Files\Microsoft Games\Train Simulator a dáte přepsat vše. Tím by se vaše nová trať měla objevit ve složce ROUTES. Pokud stažená trať obsahuje též složku GLOBAL, svoji stávající si ve hře zálohujte (=ZKOPÍRUJTE A NĚKDE ULOŽTE) a nahrajte do hry nový GLOBAL. Opět přepsat vše. disk:\Program Files\Microsoft Games\Train Simulator.

 • 7. JAK NAHRÁVAT DO HRY VOZIDLA? Opět si archiv s vozidly rozbalte a vložte složku TRAINS opět do hry na disku: disk:\Program Files\Microsoft Games\Train Simulator. Pokud jsou vozidla ve složkách TRAINSET A CONSISTS nahrajte je rovnou do složky TRAINS a dejte přepsat a mahradit - disk:\Program Files\Microsoft Games\Train Simulator\TRAINS

 • 8. PROČ NEJSOU SLYŠET ZVUKY OTEVÍRÁNÍ A ZAVÍRÁNÍ DVEŘÍ U MODELŮ? Protože toto je zatím u modelů v MSTS nemožné, MSTS Bin umožnil otevírání dveří, zvuky zatím nejdou naprogramovat.
 
 • 9. JAK SPRÁVNĚ FOTIT VOZIDLA NA FOTOTEXTURY?  Množí se mi od vás dotazy na téma správného focení na textury do hry.  Pro ukázku jsem zde (ve zmenšené kvalitě  a  velikosti)  přidal  sadu  obrázků,  z jaké polohy by se měly tramvaje fotit. Pro focení není ideální moc slunečné počasí, protože pak tramvaje vypadají moc "uměle" a každá čáat tramvaje má jiný odstín. Nejlepší je tramvaj vyfotit co nejrovněji a velmi ostře na kvalitu alespoň 1MB. Aby nebyly okraje oblé je dobré foťák trochu zazoomovat.
 • Ve zkratce:
 1. Fotit, když je pod mrakem
 2. Fotit pokud možno celý vůz najednou
 3. Vyfotit všechny 4 strany vozidla
 4. Fotit bez blesku!
 5. Fotoaparát držet rovně a mírně zazoomovaný

Nenašli jste zde odpověď? Můžete se zeptat zde:

Jenda MSTS © 2010 Všechna práva vyhrazena / All rights reserved

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode