Simulace olomouckých tramvají do hry MSTS

DENÍK STAVBY
  

8.12.2008
Spuštěno objednávání tratě.
20.-24.11.2008
I když to vypadá, že autor tratě zahálí a nic nedělá, není tomu tak přátelé
Některé části tratě jsem díky připomínkám testerů či mému pozorování z jízdy přebudoval. Zcela jinak tedy vypadá úsek - Žižkovo náměstí  - U Dómu; Hlavní nádraží - U Bystřičky; křižovatka Hraniční; Vozovna DPMO (hlavně okolí vrátnice) či detaily v ulicích atp. Dále jsem poupravoval aktivity a spolu s Jackem i zvuky k tramvajím. 
Nyní se tedy trať testuje, aby byly odstraněny všechny nedostatky. Samozřejmě nikdy není nic 100% takže i po vydání mohou následovat různe update a samozřejmě aktualizace. Dnes mám v plánu zapracovat na jedné aktivitě a dosadit do tratě dopravní značky. 
Dále mě dnes čeká kompletování obalů na MSTS OLOMOUC

1.-2.11.2008
Provedl jsem revizi aktivit, tak by mělo být, zdá se, vše v pořádku. Dále jsem nadefinoval blinkry u Varia a provedl úpravu světel.
Příští týden rozešlu trať "testerům" abchom zjistlili, jak to chodí na jiných PC. 

31.10.2008
Dnes jsem vytvořil další 2 aktivity:
 • Mikulášskou linku (jízda s Ringhofferem za vydatného sněžení)
 • Večerní linku 2 z Fibichove do Neředína a dále na Palackého a do vozovny
Dále se snažím dodělat aktivitu linky X6 - Zámečnická > Nová Ulice a zpět, která by měla mít přes 6 hodin...jenže stále narážím na nějaké chybky, takže ještě to bude nějaký čas trvat. Pokud se mi nepodaří v dohledné době aktivitu dodělat, tak na DVD nebude. Dám ji sem pak ke stažení...
Vydání tratě: jak už mohl pozorný čtenář zjistit, trať je hotová. Nyní dolaďujeme zvuky modelů a aktivity. Během pár dnů bude trať poslána "testerům" abychom zjistili, jak chodí na různých PC. Pak, pokud bude vše v mezích, může následovat vydání tratě pro ostatní. Tedy držte palce aby to vše klaplo.

5.10.-23.10 2008
Opět jsem průběžně pracoval na úpravách aktivit a engů k vozidlům. Dnes (23.10.2008) jsem se pustil do úprav tratě, celkem mi vadilo, že místo Prioru a OD Koruna byl jen takový kvádr, tak jsem se pustil do vyhledání objektu, který by se alespoň trochu hodil na navození atmosféry :) Myslím, že se mi textury celkem povedly a hned ta místa vypadají lépe. Dále jsem upravoval polohy návěstidel, zastávek, dolaďoval jsem nástupiště, přejezdy = prostě to, co si vždy vypíšu při projíždění aktivit. Mohu prozradit, že už se blížím do finiše, takže kdo bude mít zájem o trať, pomalu se chystejte mě kontaktovat :) všechny podrobnosti o objednání budou uveřejněny zde
V dalších dnech (= do vydání) mám v plánu dodělat aktivity, překontrolovat je a doladit engy vozidel. Pak už snad nic nebude bránit vydání tratě.

26.9. - 2.10.2008 
Tvorba aktivit probíhá dle plánu, dále jsem vylaďoval engy (= jízdní vlastnosti tramvají). Přestavěl jsem a upravil tzv."esíčko" u Hlavního nádraží. Je komplet zaštěrkované + drobné úpravy kolem (vegetace atd.). Za pár dní by mělo dorazit do virtuálního DPMO dokončené Vario LF, takže jej určitě nasadím do připravovaných aktivit.

19.9.-25.9.2008
Pracoval jsem na dodělání a upravovaní či vytvoření nových kabin pro tramvaje do MSTS. Jak jste si mohli všimnout na obrázcích, kabiny jsou ve verzích:
 • Vario LF (přední i zadní)
 • T3 R.P (přední i zadní)
 • Astra/Trio (přední i zadní)
 • Ringhoffer (přední i zadní) - autorem této kabiny je Martens.
Dále jsem ve volných chvílích tvořil aktivity. Více se dozvíte v sekci aktivity.

15.9-18.9.2008
Jak může pozorný čtenář vidět, každým dnem pracuji na tvorbě aktivit (= úkolů) pro MSTS OLOMOUC. Dále jsem upravoval ještě podzimní textury, se kterými jsem neustále nespokojen [[Smile:biggrin.gif]]. Včera jsem předělal komplet ulice Havličkova (u Výstaviště Flora) a ulici Wolkerova. Hlavně jsem předělával silnice atp. Teď už jsem s tím konečně spokojen [[Smile:search.gif]]. Trať už v plánu moc předělávat nemám, spíše dokončím aktivity a dám ji na otestování, aby mohla vyjít...
Mějte se fajn, dotazy rád zodpovím ZDE

11.9.2008
Teď jsem moc neměl na MSTS čas, ale i tak jsem ve volných chvílích makal na dokončení. Přibyla další aktivita linky 4 - (více bude uvedeno v sekci aktivity). Dále jsem upravoval trať - doplňoval detaily, pracuji také na kabinách tramvají, tak aby každý typ měl svou kabinu. Ptáte se pořád, kdy hodlám trať vydat. Jak říkám, jsem jen člověk a tak až to bude, bude to. Nesedím u MSTS od rána do večera :)
Tak se mějte a brzy čauko.


30.8.2008
Upravoval jsem textury ročních období - JARO, LÉTO, PODZIM A ZIMA. Doufám, že se to celkem povedlo. Teď budu pracovat především na aktivitách, aby to už brzy bylo hotové.


12.-14.8. 2008
Opět jsem pokračoval v testování a úpravách tratě. V neředíně jsem upravoval okolí smyčky, dále nástupní ostrůvky na zastávce Okresní soud, křižovatky na žižkově náměstí, na Pražské atp.
V nejbližší době plánuji dodělat a zkontrolovat noční a jarní textury. Také pracuji postupně na aktivitách - viz screeny.
Jak jste si mohli všimnout, firma Pikku dodala další olomoucký vůz - tentokrát starý služební Ringhofferek 212, který je sice už zrušený ale je moc pěkný...


5.-11.8.2008 
Ve volných chvílích jsem upravoval zimní, jarní a noční textury v trati. Dále jsem zkoušel různé varianty počasí, moc se mi líbí varianta - léto-zataženo. S Pikkem jsme společně udělali další reklamní T3 - tentokrát T3 R.P 168 - Radio RUBI. Autoři modelů T3, Ringhoffera a Varia přislíbili, že budou vozidla k dispozici na DVD s tratí, takže se máme na co těšit...
Teď si dám pár dní pauzu a pak se vrhnu na doladění textur Jaro, léto, podzim, zima.
 

4.8.2008
Jelikož už plánuji vytvářet aktivity, dnes jsem ve chvilkách volna udělal 5 různých textur tramvají typu T3 RP 153 - (BUSE; nové sedačky s novým potahem, nátěr DPMO) a 163 (EMtest; nové sedačky s novým potahem; reklama HORNBACH; T3M 152 - (EMtest; nové sedačky se starým potahem, nátěr DPMO s boční reklamou) a T3 SUCS 176 a 177 - EMtest - staré sedačky, nátěr DPMO s boční reklamou. Jak to dopadlo můžete vidět na obrázcích.
 

2.-3.8.2008
Zdravíčko, přátelé
Dodělával jsem okolí konečné Pavlovičky,okolí zastávky Pavlovičky pila, upravoval jsem Hlavní nádraží a trať na Novou Ulici. Myslím, že se mi okolí Pavloviček celkem podařilo, jelikož tam bývá pauza 14 minut, je tam plno zajímavých detailů a překvápek - jako chlapík zalévající květiny, okolní železniční předměty, kde sem tam projede nějaký vlak, složité odbočování s tramvají na konečnou - tak, jak je to ve skutečnosti atp.
 


31.7.2008
Úsekové děliče (= sekčáky = místa v trati, která tramvaj musí projet bez odběru proudu) jsem již rozmístil po celé Olomouci dle skutečných podkladů. Dále jsem rozmisťoval "pomalé jízdy" - omezení rychlosti na trati přes centrum, na Sokolské, na kříženích tram-vlak, tram-tram, v oblouku u hlavního nádaží-Kosmonautů atp. 
Lidé jsou také tam, kde jsem je chtěl mít :D
Příště mám v plánu dodělávat drobné šolichačky - úpravy atp.
 

26.-30.7.2008
V těchto dnech jsem postupně upravoval trať - dosazoval jsem tabulky upozorňující na úsekové děliče, dále lidi na zastávky, upravoval silnice a nástupiště atp. Zde je pár obrázků ze stavby...
 

25.7.2008
Trať na Neředín jsem dnes upravoval a detailoval. Zastávky jsem oživil lidmi, ulice auty atp. Dále jsem drobně upravoval smyčku Neředín a silnice kolem tratě.
Začal jsem také pracovat na jedne aktivitě - linka 2. Dále jsem začal pracovat na tramvaji T3 R.P 163 Hornbach. Zítra mám v plánu pokračovat v detailování a ladění tratě.
 

24.7.2008 
Jak jistě bystrý návštěvník mých stránek poznal, dnes jsem konečně našel čas a náladu na dodělání zbytku tratě, co mi chybělo. Pracoval jsem tedy na:
 • úseku Okresní soud - Náměstí národních Hrdinů (ulice Třída Svobody)
 • úpravě Žižkova náměstí - nástupní ostrůvky, zaasfaltování atp.
 • drobné úpravy na trati na Neředín
Trať je tedy konečně hotová, už mi zbývá dodělat detaily jako jsou lidé, auta, tram. návěstidla atp. 
 

12. - 15.6. 2008 
Měl jsem chvilku čas, tak jsem dodělával ulici Třída Svobody - směrem k Náměstí Hrdinů; dále jsem rozmístil po Olomouci označníky zastávek a také jsem kompletně předělal tramvajovou trať ze zastávky U Kovárny až po Neředín. Měl jsem tam nepřiměřeně ostrý oblouk a také nepřesné sklonové poměry. Předělal jsem komplet i silnice a zastávky. Na výsledek se můžete podívat v obrázcích ze stavby. Pěkný den přeji ;) Tímto nejspíše definitivně končím červnovou práci pro MSTS. Musím dodělat pár zkoušek ve škole a pak od 27.6. do 23.7. budu mimo PC a internet.

Děkuji za pochopení.

 


17.5.2008 

Byl jsem týden mimo PC, takže se práce na MSTS Olomouc moc nepohla. Nicméně na mě čekalo překvapení v podobě dodělané T3 R.P 155 a služebního vozu 126, ze kterého jsem vážně moc nadšen. Pikkovi patři velké díky. Dále díky Mikuldovi mají všechny T3 vyladěná světla a blinkry - viz screeny.
 
Nyní pracuji na dokončení úseku Okresní soud . Náměstí Hrdinů a provádím celkovou kontrolu tratě. Neptejte se prosím, kdy bude hotovo, neodpovím, neb tuto informaci zatím nevím. Teď budu mít spoustu povinností na VŠ, tak se stavba (dokončení) opět zdrží. Doufám že do letošních Vánoc vydám první verzi. Nezdržuju to schválně, ale chci trať pořádně promakat a vydat hotovou věc bez vážných chyb.
7.5.2008
Dlouho jsem vás zde neinformoval o novinkách ze stavby, napíšu je tedy v bodech:
 • Spolupracuji s autory modelů na tvorbě tramvají do hry
 • Průběžne upravuji trať -
  • dokončuji úsek Okresní soud - Náměstí Hrdinů
  • dokončil jsem odstavné kolejiště RUBIK
  • upravil jsem nástupní ostrůvky po celé trati, textura tak odpovídá skutečnosti
  • u tramvají T3 a Varií jsem nadefinoval na tlačítko B bzučák při zavíraní dveří - nahrál jsem i přesné wav soubory, takže to zvoní jako v Olomouci :) tů du du du důůů :-)
  • drobně upravuji celou trať + tvorba detailů

11.4.2008
Dnes jsem kompletně dodělal okolí vozovny DPMO (ještě chybí dodělat vrátnici DPMO), kolejiště Rubik a dokončil jsem ulici Sokolská v celé délce. Přibyly také 2 nové fotobudovy a to Budova DPMO (zjednodušena) a dlouhý dům na ulici Sokolská 48. Stavba se tedy opět velmi pohla kupředu. Dostal jsem zprávy, že tramvaj T3RP je skoro hotová, tak doufám, že ji brzy vyzkouším a patřičně nascreenuju [[Smile:biggrin.gif]]
 

8.-10.4.2008
Mám velkou novinku a to: vozovnu DPMO na které spolupracuji s Pikkem. Naměřil jsem originální budovu a Pikku ji pak přesně vymodeloval. Já jsem pak na to přesně napojil koleje, takže to vypadá jako ve skutečnosti. Dále jsem vozovnu posunul o 50 m blíže k zastávce Sokolská (byla dále než by měla být) a tím pádem jsem přesunuj a napojil i RUBIK :)  Teď pracuji na fototextuře budovy DPMO na Koželužské ulici. Vozovna by měla mít i interier, okna ve střeše a noční a zimní textury. Vrata budou nejspíše otevřená, abyste pak mohli zajet i dovnitř :)
Dále jsem udělal další fotobudovu na ulici 1. Máje. 
Přeji pěkný den. 
 

6.4.2008
Dnes jsem upravoval trať na Novou Ulici - textury trávy kolem tratě, dále jsem odstranil křoviny (které tam byly sice pěkné, ale nemají tam co dělat :) ) a jinak různé drobné úpravy. Na trati na Neředín jsem upravoval zastávku Hřbitovy a za smyčkou Neředín, krematorium jsem zasel pole :) Jeden traktorista to tam má teď na starost, má sice starej Zetor ale to se podá :) Také jsem po trati rozmístil vylepšení k výhybkám a na ulici Třída Svobody přibyla další fotobudova: Univerzita Palackého - Přírodovědecká fakulta. 
 
Tak zase někdy, čauko ;)
 22.3.2008 v: 11:54
Okolí Hlavního nádraží je hotové, dále jsem dokončil také okolí smyčky Fibichova. TeĎ už zbývá jen dosadit originální budovu Hlavního nádraží - doufejme, že někdy bude. Příště mám v plánu dodělat křížení Okresní soud a silnice na trati Okresní soud - Náměstí Hrdinů.
Dále jsem udělal pravý a levý pohled z kabiny T3 RP. Myslím že se kabiny celkem povedly.

20.3.-21.3.2008 v: 01:42
Ve volných chvílích pracuji na úpravách tratě a na tvorbě kabin. Už jsem vytvořil kabinu pro T3 RP (zatím je animovaný pouze tachometr a hodiny). Pracuji na kabině pro Vario a na texturách dalších tramvají. V trati zbývá dodělat okolí Hlavního nádraží a vozovnu. 
21.3.2008
Dnes jsem pracoval na stavbě okolí Hlavního nádraží - originální budovu zatím nemám, ale snad brzy bude. Okolí Hlavního nádraží a Fibichovy ještě není hotové, ale hodně jsem s tím dnes pohnul :) Příště mám v plánu okolí "Hlavasu" dodělat. Také jsem nafotil další olomoucké reklamní tramvajky, tak jak bude trochu času, dodělám kabiny a udělám nějakou novou reklamu ;) Čauky.

12.3.2008
Včera jsem kompletně upravoval a předělával trať ze zastávky Palackého až po Neředín - nové silnice, domy, detaily, auta, stožáry atp. Dobudoval jsem také okolí smyčky v neředíně.
Dále jsem se pustil do rekonstrukce Náměstí Hrdinů, rozpracovaný stav můžete vidět v obrázcích.
Příště mám v plánu doupravovat Náměstí Hrdinů a pak se vrhnout na úpravu a detailování tratě přes centrum. 

9.3.2008 ve:23:43
Trať na Novou Ulici prošla od zastávky Okresní soud až po smyčku Nová Ulice celkovou rozsáhlou rekonstrukcí.
 • úprava silnic v celé trase
 • stavba ulice Hraniční
 • stavba paneláků a okolí na Nové Ulici
 • úprava terénu
 • automobilový provoz
 • doplňky v ulici Wolkerova a Brněnská
 • stavba zastávky Výstaviště Flora
Trať na Novou Ulici je tedy z 99% hotová, opět chybí pouze malé drobnosti. Teď si dám pár dní pohov a pak se vrhnu na dodělání tratě na Neředín a předělání Náměstí Hrdinů. Mějte se fajno :) 
8.3.2008 v: 23:46
Datum vydání tratě bylo z důvodu časové tísně a neochoty ostatních mi pomoci a vytvořit nějaké modely věcí do hry posunuto na neurčito. Prostě až se bude blížit zdárný konec, budu vás zavčas informovat.
Upravoval jsem celkově trať na Pavlovičky, silnice, domy, auta, lidi, zastávky, zvuky atp. Trať na Pavlovičky je z 99% dodělaná, zbývá jen dodělat zastávkové označníky a pár drobností. Příště mám v plánu celkově dodělat a upravit trať na Novou Ulici a Neředín (zde pouze pár drobností a detailů).
Dále jsem udělal další reklamní T3 147. Samozřejmě nejde ještě o finální verzi. Mějte se pěkně :) 
5.3.2008 - aktualizováno ve: 23:47
Nebojte, na trati pracuji stále :) A moc vám děkuji za velmi pěkné e-maily, co mi poslední dobou chodí. Díky nim vidím, že má snaha k něčemu je a že se na trať někdo těší. Nepíši sem každý den co jsem udělal, tak práci shrnu v bodech:
 • Úprava stožárů trolejového vedení na trati na Novou Ulici
 • Přestavba silnic a budov na trati od zastávky Envelopa až po Okresní soud
 • Přidávání nových návěstidel
 • Zkušebně udělána textura reklamní tramvaje
 • Drobné úpravy tratě 
 • Rozmístění stožárů na trati přes Tržnici, úprava stožárů trolejového vedení na trati na Novou Ulici

27.2.2008
Trať na Pavlovičky dnes také prošla úpravou silnic a křižovatek. Trochu byly též upraveny koleje. Předběžný výsledek úprav můžete vidět v obrázcích ze stavby. Příště mám v plánu upravit ulice na trati na Neředín ( po zastávku U Kovárny) - už teď vím, že to bude složitý oříšek [[Smile:help.gif]] , ale přesto do toho jdu [[Smile:rofl.gif]]

26.2.2008
Ulice Masarykova dnes prodělala kompletní přestavbu. Byly doplněny tramvajová návěstidla na Žižkově náměstí a u Bystřičky, dále kompletně předělané silnice, chodníky, křižovatky a oba dva mosty. V nejbližší době podobné změny čekají ulici Hodolanská a okolí Tržnice. Přeji všem pěkný den a držte palce, aby vše šlo hladce :) 

20.2.2008
Dnes jsem poupravoval ulice 1. Máje, Masarykovu, dále Hodolanskou. Předělával jsem hlavně silnice a chodníky atd. Dále jsem dostal od Jirky P. velmi pěkné a tolik potřebné tramvajová návěstidla - šipku na výhybky a tzv. "kuličky" - tedy klasické tram. návěstidlo. Fungují přesně tak, jak jsme se s Jirkou domluvili. Tímto mu ještě jednou díky.
16.2.2008

Tento den stránky MSTS Olomouc trhly rekord :) Děkuji za Vaši velkou podporu a velmi pěkné e-maily, které mi přicházejí. Tento web již navštívilo 20 000 návštěvníků. Často se v e-mailech ptáte, kde se dá trať stáhnout. Odpovídám Vám, že se stále staví a že o distribuci tratě bude rozhodnuto podle její koncové velikosti.

Přeji si, abych projekt MSTS Olomouc zvládl úspěšně dokončit a aby mi pochvaly chodily i poté, co trať bude zveřejněna. Pokud by někdo z Vás chtěl nějak pomoci (hlavně s modelováním objektů do hry MSTS) budu velmi rád. 

15.2.2008 ve:12:05:19
 
Upravoval jsem okolí Hlavního nádraží, ulici Sokolská a Kosmonautů. V okolí hlavního nádraží jsem postavil domy, silnice, zastávky. Celkově je Hlavní nádraží ještě rozpracované. Příště mám opět v plánu pokračovat na stavbě Hlavního nádraží a ulice 1. Máje.

8.2.2008
Upravoval jsem (jak jsem měl v plánu) celkově ulice (chodníky, křižovatky, auta, domy atp): Sokolská, Třída Míru a Pekařská. Výsledek práce můžete vidět v obrázcích. Jak budu mít opět chvilku a tvořivého ducha, pustím se do dodělání Náměstí Hrdinů a dokončení ulice 1. Máje.

5.2.2008
Opět ve chvilkách volna jsem trošku poupravoval trať na Novou Ulici. Podařilo se mi sehnat přesné sloupy, dal jsem jim charakteristickou fialovo - růžovou barvu [[Smile:biggrin.gif]] a postupně je v trati umístil. Vypadají parádně. Jak budu mít zase někdy čas, pustím se do úprav ulice Sokolské a Náměstí Hrdinů, které je teď bez dlažby...

3.2.2008 ve:13:57:35
Dnes jsem opět ve chvilkách volna upravoval ulice. Podařilo se mi sehnat i celkem pěkné modely lidí a jiných drobností, můžete je vidět v obrázcích. Upravil jsem ulice Denisova, 8. května a Ostravskou. Až bude zase chvilka času, pstím se do úprav na ulici Sokolská a Náměstí Hrdinů. 

2.2.2008 ve: 20:09:28 
Tak jsem opět po dlouhé době trošku zapracoval na stavbě MSTS Olomouc. Udělal jsem fototextury dlažby a chodníků, podařilo se mi udělat chodníky i v historické části města (1. Máje, Náměstí Republiky, Denisova - Pekařská). Myslím že se to celkem povedlo. Ulice jsou zatím celkem prázdné, ale nebojte, detaily ještě přijdou :) Tak zase někdy. Zdarec.

2.1.2008 ve: 22:31:34
Tak tu máme nový rok a s ním přináším nové informace. Jelikož studuju na výšce a mám v lednu 7 zkoušek stavbu opět na celý leden pozastavuji, pokusím se sem tam přidávat nějaké screeny či info o modelech. Brzy bych měl dostat nové tramvajové návěstidlo udávající polohu výhybky - takové, jaké jsou v Olomouci. Doufám, že se mi ozve někdo z vás, který bude ochotný pomoci s modelováním jednoduchých předmětů do hry. To by mi moc pomohlo a hře dodalo na opravdovosti. Tak se mějte a zase brzy čauvec. 

26.12.2007 ve: 20:14:35
Kompletně jsem předělal a upravil trať a silnice  ze zastávky Hřbitovy do Neředína. Koleje jsou zaasfaltované, po stranách chodníky a kanály. Zadláždil jsem smyčku Neředín, krematorium, pracoval jsem na stavbě kruhového objezdu pod smyčkou v Neředíně a upravoval jsem okolní terén.

25.12.2007 
Aktualizováno ve 23:10 hodin:
Dnes jsem ještě upravil křižovatky na Žižkově náměstí, na Pražské - je tam automobilový provoz, zaasfaltoval jsem koleje z mostu směrem na Autobusák a doplnil všechna návěstidla po tratích. Pak jsem se pokošel upravit trať na Neředín (od zastávky U Kovárny směrem k zastávce Hřbitovy), ale kvůli nekonečným technickým problémům jsem trať musel obnovit ze zálohy. V budoucnu, pokud dostanu odvahu, se k tomu zase vrátím. 
Práce na trati jsou sice zastaveny, ale to neznamená, že se vůbec nic neděje :) Díky mému příznivci a teď už i kolegovi ("Stanovi") budou v budoucnu v olomouckém simulátoru tramvají reálné jízdní řády. Stan mi udělal služební jízdní řády, takže půjdou do hry zavést všechny kurzy tramvají. Dnes jsem zkoušel udělat komplet linku 4 se všemi šesti kurzy a jezdilo vše v pohodě. Uvidíme, jak to bude vypadat až přes centrum budu zkoušet všechny kurzy linek 2, 4, 6 - snad se hra nějak nezacykluje. Kvůli bezproblémovému provozu počítačem řízených kurzů budu muset na dvě místa v trati dát návěstidla (semafory pro tramvaje) kde ve skutečnosti nejsou. Na Náměstí Republiky a na zastávku Wolkerova. Je to kvůli krátkému intervalu na dané trati. Pokud by tam semafor nebyl, hráč by pak musel dlouho (2-3 min) čekat na předchozím návěstidle až dostane "VOLNO". Tímto se to spraví a urychlí. Ostatní části trati jsou v tomto směru bezproblémové. "Utopené" (= pod terénem) návěstidla jaká jsou v MSTS Ostrava v olomoucké trati nebudou. Takže by se vám pak nemělo z ničeho nic objevit: Projeli jste návěst STŮJ, jak je tomu v Ostravě. V nejbližší volné chvíli se opět vrhnu na Hlavní nádraží. 

10.12.2007
Je mi líto, ale opět zde musím napsat, že stavbu pozastavuji, blíží se konec roku a to se všichni profesoři na VŠ mohou zbláznit, takže na MSTS Olomouc není čas... Doufal jsem, že stihnu okolí Hlavního nádraží dobudovat do konce roku 2007, ale stavba jde velmi pomalu. Celý projekt se tak zbrzdí, proto posouvám vydání tratě na 15.4. 2008. Komu se to nelíbí, ať se za tu dobu naučí modelovat domy a různé detaily v G-maxu a může mi pomoct...
Takže od 10.12.2007 do konce roku 2007 pozastavuji práce na tramvajové trati Olomouc. Pokud se něco změní, budu vás informovat.
5. 12. 2007
Pracuji na stavbě okolí nádraží. Stavěl jsem nástupiště a silnice okolo smyčky Fibichova a "zaasfaltoval" jsem koleje vedoucí na most. V nejbližší době, jak budu mít chvíli čas, přebuduji trochu smyčku Fibichova, aby byla blíže skutečnosti a budu stavět okolí Hlavního nádraží. Screeny dodám někdy časem, až bude na co koukat :)
 
2.12.2007 Tento problém je vyřešen, autor stránky zrušil.
Zjistil jsem, že na internetu existuje web, který má totálně zkopírované věci z mých stránek. Nejvíce mě štve, že tam má daný člověk uvedeno i to, že se jedná o jediný oficiální web!!!! Jediný oficiální web je tento. Pokud se mi do týdne autor neozve a nevysvětlí mi jeho počínání, zakážu mu přístup na tento web. Takže stránky o takovém vzhledu nejsou moje... 
 
2.12. 2007
Dnes jsem pracoval na stavbě mostu a okolí u Hlavního nádraží. Pod mostem jsem postavil také koleje směr Grygov, směr Prostějov, Čokoládovny atp. Dále jsem naskinoval olomoucký Ringhoffer 223 fototexturami, které mi dodal kamarád. Jak vše vypadá se mrkněte ve fotogalerii.  
 
Od 25.11.2007 do: 1.12.2007 pozastavuji z důvodu studijních a jiných povinností práce na stavbě olomouckých tramvajových tratí do MSTS. Trať je už je skoro hotová, teď čekám především na modely olomouckého nádraží, vozovny atp. 

22.11.2007

Upravoval jsem trať okolo Okresního soudu a celkově jsem předělal silnice a koleje na ulici Palackého. V nejbližší době mám v plánu vrhnout se na stavbu v okolí Hlavního nádraží. Záleží také, jak mi kamarád dodá slíbené budovy hlavního nádraží a okolí... 

21.11.2007

Dokončil jsem trať přes Tržnici - teď zbývá dodělat okolí Hlavního nádraží a Olomouc je zhruba hotová :) Od teď budu postupně procházet trať, opravovat nedostatky, doplňovat detaily, semafory, návěstidla, lidi... Tak držte palce aby to šlo. Po doladění detailů atp. se vrhnu na tvorbu aktivit. Díky Stanovi, který mi pomůže s jízdními řády, budou aktivity velmi reálné...Já už se tak těším, až vše dokončím... 

10.-15.11.2007 

Opět po kratší odmlce informuji o stavbě MSTS Olomouc. Pracoval jsem na skinování pěkného modelu Varia, Vario v olomouckých barvách (e.č. 252) je hotové, na reklamním 251 pracuji. Dále jsem stavěl trať na Neředín - konkrétně hřbitovní zdi kolem tratě a smyčku Neředín. Použil jsem originální fototextury hřbitovní zdi, takže dojem je celkem realistický. V nejbližší době chci dodělat Neředín, smyčku a pak trať z Tržnice na Vejdovského. 

Uveřejnil jsem zde první celkem slušné video z tratě...z 99% jsou ohlasy od vás velmi pozitivní, tím vám moc děkuji. Kritiku si nechávejte pro sebe a až trať vydám, klidně si tam upravte a dodělejte to, co vám chybí či se nelíbí (jednomu z vás moc vadilo, že na dlážděné trati přes centum nejsou chodníky - ano, uznávám že je to nedostatek, ale tvorba chodníků na skosené a obloukové trati by znamenala minimálně 100 dalších objektů navíc a to již bohužel není možné, šlo by to, ale na úkor (podle mě) důležitějších detailů...

1  - 2.11.2007

Dokončil jsem ulice na trati na Novou Ulici. Trať na Novou Ulici je tedy z 95% kompletní.  Je také funkční železniční přejezd a automobilová doprava od zastávky Wolkerova směr konečná. Teď mám v plánu dodělat hlavní nádraží a zbytek tratě z Vejdovského po Tržnici a bude zhruba hotová celá Olomouc - viz schema:)

Ptáte se, proč bude trať vydána tak pozdě... Odpovídám: Protože chci v rámci možností hry MSTS dodělat detaily, vychytat všechny chyby, budu pracovat na aktivitách a vůbec vše dodělat tak, abych pak jen neposlouchal co komu nejde a kde je co blbě...tímto také odpovídám těm, co se ptají na testovací "DEMO" verzi...nic takového neplánuju vydat... trať mi otestují kamarádi, kteří tomu rozumí a společně s nimi mám v plánu vychytat chyby a nedostatky...

29.10.2007

Tyto stránky o tramvajové trati MHD Olomouc navštívilo již 10 000 návštěvníků. Děkuji za vaši přízeň. Mějte prosím strpení, na stavbě pracuji každou volnou chvilku...

 

25.10.2007

Dnes jsem stavěl ulice od zastávky Okresní soud směrem k zastávce Wolkerova. Mám hotové silnice, železniční přejezd a některé domy. V dalších dnech plánuji dokončit kompletně celou trať na Novou Ulici - pak už tedy bude zbývat propojit trať z Tržnice na Vejdovského a bude zhruba hotovo :) 

23.10.2007 - Odpovídám na vaše časté otázky:

 • Proč jsem teď dlouho nestavěl? Protože mám teď plno studijních (a jiných) povinností, prostě stavba  MSTS MHD Olomouc není pro mě prioritní, stěžejní = stavím jen když mám náladu a čas. Takže vaše emaily stylu...pospěš siii, kdy to pude stáhnout atp. ignoruji :)
 • Dále upozorňuji, že až budou modely tramvají k dispozici, vše se dozvíte. Tohle nezáleží na mě, ale na jejich autorech, až je uveřejní. Pěkný den.

18.10.2007

Pracoval jsem na stavbě ulic na trati do Neředína, už je hotovo od Náměstí Hrdinů až po smyčku Neředín (chybí jen dodělat smyčka a pravá strana jak je hřbitov, protože musím sehnat hroby a cihlovou zeď Laughing V budoucnu jak budu mít chvíli čas se opět budu věnovat stavbě tratě z Envelopy na Tržnici a Na Novou Ulici. Zatím se můžete kochat novým modelem pro MSTS - Variem LF1. Model zatím není veřejný. 

13. - 14.10.2007 

Upravoval jsem silnice na Neředín, dále jsem začal stavět ulici Třída Míru (hotová je od Šibeníku po křižovatku Pražská). Dále budu postupovat ve stavbě od zastávky Pražská až po Neředín.

7.10.2007 

OD 8.10. do 12.10. 2007 STAVBU KVŮLI ŠKOLNÍM POVINNOSTEM POZASTAVUJI. POTOM PRÁCE NA TRATI OPĚT OBNOVÍM :)

1. - 6.10.2007 

Stavěl jsem silnice na trati na Neředín - ze zastávky Šibeník až po smyčku Neředín, krematorium. Dále jsem mírně upravil koleje na Neředín, pak jsem zatravnil trať z Hlavasu po Vejdovského, zkoušel jsem nastavovat semafory, aby tramvaj všude němela jen zelenou :). Dále mám v plánu dodělat trať z Neředína až po Šibeník.  

25. - 26.9.2007

Stavěl jsem ulici Třída Svobody a také jsem upravoval ulice Havlíčkova a Brněnská. Teď postupně pracuju na dokončení budov a detailů na trati u Okresního soudu až k zastávce Vejdovského, aby již byla kompletní. Obrázky zde budou, až bude na co koukat Smile zatím mám jen rozestavěné ulice (silnice, stromy, budovy). Zde se můžete podívat na obrázky ze stavby...

21.9.2007 

Pokusil jsem se na schema kolejí ze stránek https://www.doprava.unas.cz/ zaznamenat, co jsem již do hry vybudoval - barevně je označena trať, kde jsou již celé ulice. Vozovna a Rubik je hotová samozřejmě také, jen je čekají ještě malé úpravy... jak vidíte z obrázku. moc už toho nezbývá...to je dobré znamení Laughing ale neptejte se mě pořád, kdy už to bude, včas se vše dozvíte :)

20.9.2007

Pokračuji ve stavbě ulic a silnic kolem tratě směrem k zastávce Envelopa. Také jsem umístil na ulici Kosmonautů místo keřů "živé ploty" - tak jak je to ve skutečnosti :) Dále mám v plánu pokračovat se stavbou směrem k zastávce Tržnice.

12.9.-15.9.07

V tomto období jsem pokračoval ve stavbě tratě od zastávky Autobusové nádraží, podchod směrem k Hlavnímu nádraží. Celkem hodně mě zdržel most přes železnici, ale už je celkem podle mých představ. Skončil jsem v oblouku mostu a nyní stavím trať z Hlavního nádraží směrem k Okresnímu soudu (přes Tržnici). mám položeny silnice v ulici Kosmonautů, domy, pár detailů. Ve stavbě takto skáču proto, abych zjistil, kolik objektů mám na čtverci a jak hodně si mohu dovolit detailovat (jak už jsem zde několikrát psal, hra má omezený počet objektů na jednom hermím čtverci) já mám dvě taková kritická místa, proto musím co nejvíce místa uspořit - někde bohužel na úkor méně propracované ulici...ale doufám, že to nějak půjde.

11.9.07

Hlásím se s novinkami ze stavby tratě - dnes jsem stavěl ulici Ostravskou (zastávka Autobusové nádraží, podchod) trať na Pavlovičky je tedy komplet od zastávky Autobusové nádraží, podchod až do Pavloviček.  Na rozestavěné ulice (bez sloupů a  detailů) se můžete podívat zde . Cool

9.9.07

Dnes jsem tvořil ulice z Pavloviček směrem k Hlavnímu nádraží = ulici Divišovu a Hodolanskou. Trať do Pavloviček je tedy hotová od zastávky Hodolanská až po konečnou. Příště mám v plánu pokračovat stavěním ulice Hodolanská až po Autobusové nádraží.

8.9.07

Stavěl jsem domy na ulici Třída Svobody - od Náměstí Hrdinů až po Okresní soud a dále směrem na Novou Ulici. Zítra mám v plánu pokračovat  stavbou domů v ulici Havlíčkova.

7.9.07 

Dokončil jsem hlášení zastávek ke hře, mám nahrané všechny zastávky a mimořádná hlášení. Dále jsem upravoval ulice kolem Okresního soudu. 

5.9.07

Poupravoval jsem Náměstí Republiky, aby dlažba byla více ucelená, dále ulice Wolkerova a Havlíčkova, kde jsem připravoval silnice. Nejvíce jsem stavěl na ulici Hraniční, kde jsem napojoval silnice, semafory, domy, chodící lidi atd... Pikku mi poslal texturu s tramvajovými žlábkovými kolejnicemi, vypadá moc dobře, ale má to háček, že na některých kolejích a výhybkách se zrcadlí...takže to kazí dojem ucelenosti...V budoucnu nechám asi na každém hráči, aby si do hry nahrál texturu, která se mu bude víc líbit.

OD 30.8. DO 5.9. PRÁCE NA TRAMVAJOVÉ TRATI POZASTAVUJI 

25.8.-29.8.07

Zdravím! V tomto období jsem pracoval na tvorbě tratě ulicí Brněnská a Hraniční. Dále jsem nahrával některé hlášení zastávek které mi chybělo. Dále budou práce pokračovat na trati od zastávky Wolkerova směrem k Okresnímu soudu.

15.8. - 25.8.07

Ahojky, omlouvám se za takové odmlčení, ale bylo způsobeno technickými problémy na Webovestrance (stránky uživatelů napadli hackeři). Na trati jsem pracoval, je již dokončena komplet trať přes centrum až k Hlavnímu nádraží. Nyní pracuji na trati na Novou Ulici. Dále jsem upravoval Náměstí Hrdinů a Třídu 1. Máje. 

8.8. - 13.8.07

Byl jsem dost vytížen, ale když se v tyto dny našla chvilka, stavěl jsem Pavlovičky - ulici U Podjezdu, Edisonovu a Pavlovickou. Dále jsem upravoval trať na Neředín a Náměstí Hrdinů. Zde se můžete podívat na rozpracované ulice...

5.8. - 7.8.07

Pracoval  jsem na stavbě ulice Masarykova Třída , která je skoro dokončena, dále na Náměstí Hrdinů. Teď dodělám Masarykovu Třídu a pak zapracuju na ulici Třída Svobody. Podívejte se na nové obrázky ze stavby a také na novou sekci "Co je už hotové" ,

28.7. - 4.8.07

V tomto období jsem pracoval na stavbě ulice Litovelská, která je již dokončena, dále na Náměstí Hrdinů. Povyměňoval jsem též silnice v Masarykově třídě a na ulici Palackého. Teď postupně pracuju na tvorbě ulice Třída Svobody. Podívejte se na nové obrázky ze stavby a také na novou sekci "Co je už hotové" ,

27.7.07

Dnes se stavba nějak významně neposunula, protože jsem převážně skynoval silnice. Udělal jsem si několik typů silnic - s chodníky, s trávou kolem atd. abych pak mohl ulice dělat co nejvěrněji. Také jsem zde uveřejnil plán kolejí DPMO , tak se můžete mrknout.  

25. - 26.7.07

Stavba MSTS MHD Olomouc postupuje směrem k Neředínu. Jak už víte, u zastávky Nádraží město je funkčí přejezd se železnicí = když pojede vlak, ozve se zvuková signalizace. Už mám tedy ulice (Litovelská ) kompletně k zastávce Šibeník, další dny budu pokračovat. Sloupy trolejového vedení nejsou ještě umístěny tak, jak by měly, zatím jsem jen odměřil vzdálenosti od sebe. Tak držte palce, aby stavba šla pořád hladce :) 

24.7.07

Dnes jsem pracoval na tvorbě ulice Palackého . Stavba tedy pokračuje směrem k Neředínu.  

23.7.07

Nazdárek příznivci olomoucké sítě tramvají pro hru MSTS. Po delší odmlce - způsobené absencí internetu a počítače - opět přináším pár informací o stavbě. Dnes jsem upravoval ulice Sokolská, Náměstí Republiky a Třída 1. Máje. Náměstí Republiky je komplet vydlážděno, dodal jsem lavičky, sedící a stojící lidi. Ulice Sokolská je kompletně zastavěna i s přilehlými ulicemi. Dále jsem nastavoval návěstidla, která podávají informace o poloze výhybky. Prozkoušel jsem je i v aktivitě a fungují spolehlivě i ve volné jízdě. Zítra mám v plánu pokračovat se stavěním ulic Palackého až po Neředín. Pořád se všichni ptáte, kdy už bude hra veřejná...nejsem jasnovidec, takže nemohu říct...možná na Vánoce, možná pozdějí, možná dřív...ještě nejsem rozhodnutej, zda ji jen tak volně uveřejním...už teď má asi 450 mb.... Tak se mějte pěkně a zase brzy zde budou aktuality.

OD 26.6. do 22.7. stavbu MSTS MHD Olomouc pozastavuji, budu mimo PC.

26.6.07

Upravoval jsem silnice na trati na Neředín, dále domy v ulici Denisova a Pekařská a kolejivo na Třídě 1. máje a Náměstí Hrdinů. Rozmisťoval jsem semafory a stožáry trolejového vedení. Od 22.7. chci opět začít stavět město, zaměřím se na trať od zastávky U Dómu až po Hlavní nádraží a dále po Pavlovičky. Opět platí sháňka po lidech, co by chtěli jakkoli pomoci - ať už radou, kritikou, či vytvářením modelů do hry...stále chybí pořádný model Tria či Astry. Tak se mějte a za měsíc čauky. 

 

12.6.07

Pár informací o stavbě - poupravoval jsem tratě, na Novou Ulici, na Pavlovičky a přes město - někde byly příliš ostré oblouky, už je to OK; pak jsem snižoval množství objektů na kritickém  čtverci ve hře díky tomu, že Pikku vytvořil objekt dlážděného náměstí - mohl jsem tak nahradit 200 silnic jedním čtvercem :) Pak jak vidíte na obrázcích mi přibyly do hry originální olomoucké inteligentní zastávky, hned je hra blíže realitě. Ještě jsem udělal mou první reklamní tramvaj T3-168Laughing Tak zatím ahoj a zase brzy čekejte zprávy.  Radio Rubi :) - nekterým se reklama nelíbí, ale náhodou je originální

8.6.07

 

Ahojky, po delší odmlce přicházím s pár informacemi. První a hlavní je, že Pikku udělal moc pěknej model Ringhoffera (tímto mu moc děkuju!), který je v olomouci jako historické vozidlo. Zatím jde o první verzi, až bude tramvajka hotová komplet, dám vám tu odkaz na stáhnutí. Až se mi podaří pořádně Ringhoffer 223 nafotit, bude mít model i textury olomoucké, zatím je tedy pro nedostatek mých fototextur v pražských barvách. Dále bych již brzy měl vyzkoušet další model tramvaje - tentokrát moderní. Tak se těšte na další informace. Ze stavby jinak nové info dnes nebude, protože stále stojí...ale jak jsem slíbil, jak budu mít čas, opět se do stavby Olomouce pustím. Pěkný den.    

31.5.07 

Přidal jsem pár fotek, abyste viděli jak pokračuje stavba. Také jsem přeskynoval domy ve hře, aby obchody měly české názvy, lékarna atd. Pak stále řeším problém, proč nejde odbočit z Náměstí hrdinů směrem, doprava na trať přes město...vždy když se tam odbočí, či zadá v editoru úkolu odbočení tam...hra spadne...většinou to tak dělá, když se hra uzavře do kruhu...to MSTS nemá rád, ale tam je vše nastaveno v pořádku...tak na budu muset zjistit, kde je chyba...Zatím ahojky a brzy čekejte nový model do hry... :)
                                                                                                                       

POKRAČOVÁNÍ DENÍKU JDE ZDE

Jenda MSTS © 2010 Všechna práva vyhrazena / All rights reserved

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode