Simulace olomouckých tramvají do hry MSTS

DENÍK STAVBY
pokračování........

20.5.-24.5.07                                                                                                                              

Konečně se hlásím s dalšími novinkami. Tentokrát odmlčení bylo způsobeno technickými problémy s internetem, ale už je vše v pořádku. Ve fotogalerii jsem dal pár nových obrázků, kde můžete vidět postup stavby tratě na Neředín. Dále jsem uveřejnil snad už poslední verzi Náměstí Hrdinů :) Také jsem pracoval na Náměstí Republiky a ulici 1. Máje . Pokud vyjde spolupráce s jedním nadšeným človíčkem, mohla by se hra dočkat také originálních modelů historické soupravy 223+99. Tak držte palce, zatím je vše v přípravách. Opět vyzívám ty z vás, kteří umí modelovat objekty do MSTS, ozvěte se, potřeboval bych pomoct se zastávkovými označníky atp. Pěkný den.    

19.5.07    

Opět už asi po třetí jsem se pustil do přestavby křížení na Náměstí Hrdinů...vždy se mi podařilo napojit všechny směry, ale pak jsem nebyl spokojen, jak to vypadá Laughing Tak jsem se dnes rozhodl, že zase křížení přebuduju-původní jsem samozřejmě zálohoval - uvidíme, která verze nakonec vyhraje                                                                                                                                               

16.5.-17.5.07   

Stožáry trolejového vedení jsou již rozmístěny, trochu jsem poupravoval ulici Denisova, také vozovnu a Rubik. Teď opět bude se stavbou chvilku pauza, pač mám studijní povinnosti, ale pak to teprve pořádně začne!Wink

15.5.07  

Opět jsem dnes stavěl ulice - tentokrát jsem zapracoval na ulici Denisova a mám v plánu dokočit také Náměstí Republiky. Ještě se porozhlídnu po nějakých vhodných budovách do Olomouce :)

11.5.-14.5.07 

Opět se hlásím s informacemi o stavbě. Postahoval jsem pár objektů do hry (domy, auta atd.), pak jsem projížděl důkladně tratě a upravoval většinou příliš ostré oblouky nebo nerovnosti. Dále jsem také zapracoval na stavění ulic - už mám ulici Pekařskou , následovat bude Denisova a Náměstí Republiky. Množí se mi dotazy na distribuci hry. Jak jsem napsal do fóra, nyní mohu jen těžko říct, jak to bude probíhat. Na tyto webové stránky mohu umístit soubor o velikosti až 100 mb, tak uvidíme kolik finální verze hry bude mít - počítám tak kolem 300 mb...Takže nebojte, zavčas se vše dozvíte. Zatím čauky a klidně se ptejte na cokoliv ke hře.Cool 

7.5.-10.5.07

Ve hře jsem měl nedostatek vozidel, tak když jsem měl chvilku čas, snažil jsem se přeskynovávat modely do hry. Stejně jako ostatní tvorba je i toto do hry velmi složité, a ne každé vozidlo se povede tak, jak bych chtěl :) Pro ty, co skynování tramvají neznají, zde je obrázek interiéru a přední části T3, kde se zkuste vyznat :) Nejdříve se textura rozbalí ve speciálním programu, odtam nakopíruje do grafického programu, tam musíte zjistit kde a co máte jak přebarvit atd...pak se vše "zašifruje" do jazyku MSTS a také přepíší soubory k modelu...no řeknu vám, že práce celkem dlouhá. Teď mám zkouškové období, tak to nebude žádná sláva s tvorbou, ale snad se ke stavbě opět brzy dostanu.

2.-6.5.07  

Nyní pracuji na tvorbě silnic kolem tratí a provádím zkušební jízdy po trati, abych odhalil nedostatky a chyby. Už mám kompletně "dlažbu" na trati přes město, dále asfalt na Pavlovičky a do půlky tratě na Neředín. Pokusím se dodělat co nejdříve kompletně silnice a pak stavbu na nějaký čas zastavím, protože mě čekají studijní povinnosti. Ale určitě sem dám vědět, jak vypadá a funguje nový model tramvaje do hry, na který už netrpělivě čekám...prý se už finišuje, tak jsem moc zvědavej. Zatím se mějte pěkně a pokud máte nějaké dotazy, napište je do fóra, rád je zodpovím.

30.4.07

Dnes jsem konečně dodělal trať na NOVOU ULICI = ode dneška mám kompletní síť kolejí. Samozřejmě ještě ji trošku poupravuju, ale jinak je vcelku hotová. Jak bude chvilku čas, pustím se do silnic.

OD: 24.4. do 29.4.07 se nestavělo - byl jsem mimo PC

22.-23.4.07 

Pracoval jsem na vytvoření funkčních přejezdů s železnicí, dále jsem dodělával silnice kolem tratě na Pavlovičky a poupravil konečnou PAVLOVIČKY. Přejezdy jsou plně funkční = jakmile začnou "zvonit" auta před nimi zastaví a čekají na projetí motoráku :) toto vše vás čeká jednou ve hře. Teď budu opět mimo počítač, tak se stavba zase zdrží. Zatím čauky.

15.4.07

Trať  do Pavloviček je už také ode dneška součástí hry - zatím jsou položeny koleje a už brzy se pustím do dalších detailů. Trasu z Pavloviček až do Neředína jsem projel bez broblému a dokonce přes město Laughing. Teď budu od 16.4. do 21.4.07  mimo PC, tak si hra trošku odpočine a snad potom editor nebude tolik zlobit, jak teď Laughing. Zatím ahoj.

13.4.07

Hra má ode dneška svou první linku - a to 7 z Fibichove do Neředína. Dnes jsem tedy zakolejoval trať z Nám. Hrdinů do Neředína i se smyčkou. Přibyly další 2 km tramvajové tratě. V příštích dnech zapracuji na trati do Pavloviček, trať na Novou Ulici musí počkat, protože sháním kolejivo uložené ve štěrku. Pěkný víkend všem! Cool

12.4.07

Dnes jsem se pokoušel natočit nějaké video ze hry - jak se mi to povedlo se můžete podívat ve složce downloady ke hře. Zítra zapracuju na trati do Neředína. 

11.4.07 

Trať na neředín, Novou Ulici a také na Pavlovičky jsem dnes nafotil a natočil, takže se brzy (podle časových možností) pustím opět do stavby. Jinak bych chtěl poradit těm, co se pokouší v editoru hry MSTS něco stavět, tak ZÁLOHUJTE!!! díky zálohám mohu dále pokračovat ve stavění...stane se například, že editor z ničeho nic na daném čtverci ve hře nic nezobrazí...vaše práce (mnohdy i vícedenní je v ..pryč...) naštěstí jsem už poučen z prvních dnů stavby a teď jde vše OK. To jen abyste viděli, že stavba v editoru MSTS není nic jednoduchého Cry Škoda že nejde skloubit editor hry Trainz a MSTS hra - to by bylo panečku dílo. 

10.4.07  

Pro ty z vás, co hlasovali v anketě o hlášení zastávek PRO, mám dobrou zprávu. Dnes jsem dodělal kompletně hlášení zastávek DPMO. U hry tedy budete moci po přijetí do zastávky i hlásit zastávku. Myslím že jsem to nahrál v dobré kvalitě. Tak se těšte :) dnes ještě zapracuju na mostě u nádraží - na trati směr Pavlovičky.

9.4.07   

Dnes jsem pracoval na smyčce Fibichova a dále jsem upravoval zastávky tak, aby co nejvíce seděli vzdálenost se skutečností. Ti z vás, co už v MSTS editoru stavěli a pokoušeli se udělat smyčku ví, co je s tím problémů. Například kdybych tam nedal do smyčky ty 4 výhybky (viz. obrázek), které vedou "do prázdna" hra by vůbec nefungovala...MSTS nemá rád trať uzavřenou do kruhu - bohužel je to tak. Zítra plánuju dodělat hlášení a natáčet a fotit tratě.

6.-7.4.07    

Trať z Hlavního nádraží jsem propojil přes Tržnici na Nám. Hrdinů. Dále jsem upravil trať vedoucí přes město na nám Hrdinů a udělal odbočku u Okresního soudu pro budoucí trať na Novou Ulici. Jakmile pořádně nafotím a natočím trať do Neředína a na Novou Ulici, pustím se do stavby. V nejbližší době dokončím hlášení zastávek ke hře a pak udělám Fibichovu a  Pavlovičky.

4.-5.4.07    

Pokračoval jsem ve stavbě ulice 8. května, dále jsem stahoval do hry různé budovy atp. Kvůli nedostatku času jsem na hře v tyto dny pracoval jen chvilku, ale v pátek mám v plánu se stavbou opět pohnout. Zítra (v pátek) dodělám trať z Nám. Hrdinů přes Tržnici na Hlavní nádraží již do konečné podoby. Trať na Neředín opět počká, chci si ji ještě pořádně nafotit a natočit abych ji zachytil co nejvěrněji.

1.-3.4.07                                                                                                                                                           

Upravil jsem Vozovnu, ta je kompletně zadlážděna, domy kolem vozovny + dilny DPMO a také jsem pracoval na přilehlé ulici Sokolská, jen chybí KINO Metropol, na které hledám vhodnou budovu. Také jsem dodělal odstavnou plochu pro tramvaje - RUBIK. Trať na Neředín, stále čeká na stavbu Laughing


31.3.07

Dnes jsem kompletně předělal křížení na Nám. Hrdinů do konečné podoby - je už i "zadlážděno" jak je zřejmé z obrázků. Dále jsem dodělal budovy v ústí ulice Sokolská a také kus Nám. Hrdinů. V nejbližší době plánuji stavbu tratě do Neředína a dodělání hlášení ke hře.

30.3.07

Podle ankety, kterou jsem zde uveřejnil je zřejmé, že většina z vás by si ve hře přála také hlášení zastávek po příjezdu na zastávku. Tak jsem na tvorbě hlášení dnes začal pracovat a jde to líp, než jsem myslel. Sice to nebude originální hlášení od DPMO (snažili se mi velmi ochotně vyhovět, ale chápu, že mají obavu o nekontrolovatelné šíření originálních nahrávek), tak musím nahrávat ve voze a s kvalitou jsem nad míru spokojen. V nejbližší době zde dám ukázku, kdo bude mít zájem, tak si ji může stáhnout a poslechnout. Zítra mám v plánu zapracovat opět na kolejišti.

27.-29.3.07

V tyto dny jsem dokumentoval stavbu - fotil, nahrával videa a přeskynoval pár tramvají na olomoucké barvy. Dále plánuji napojení tratě do Neředína.

26.3.07

Dnes jsem propojil křížení na Nám. Hrdinů s tratí na Tržnici. Provedl jsem zkušební jízdu služebním vozem č.2 a proběhla úspěšně - z Hlavního nádraží přes Okresní soud do Vozovny, tam na trianglu otočení a zpět přes centrum na nádraží.

22.-25.3.07 

Postahoval jsem pár drobností do hry, hlavně auta, budovy, lampy atd... a také se naučil díky Vladovi MSTS přeskynovávat tramvaje, takže v budoucnu budou součástí hry také olomoucké vozy + nějáké "třešinky" v podobě služebních vozů z jiných měst atd :) Na trati jsem provedl pár drobností, se stavbou kolejí začnu opět příští týden. Nespíše začnu propojením tratě z Tržnice na Nám. Hrdinů.

21.3.07

Křížení na Náměstí Hrdinů je konečně dodělané , dnes poupravím vozovnu a Rubik.

20.3.07

Dnes pracuji na budování velmi složitého křížení na Náměstí Hrdinů. Dále mám dnes v plánu propojit trať z Náměstí Hrdinů přes Tržnici na Hlavní nádraží.  

19.3.07

Nyní pracuji na zakolejovaní celé Olomouce, již je postavena trať z Hlavního nádraží přes město na Náměstí hrdinů s výhybkou na jednokolejku ulicí Sokolskou až po vozovnu. V nejbližší době proběhne výstavba odstavného kolejiště u vozovny s názvem "Rubik".

16-18.3.07

Tyto dny jsem fotil, natáčel atd., abych pak mohl ulice vymodelovat podle možností co nejvěrněji.

15.3.07

Začátek stavby MSTS - MHD Olomouc.

Jenda MSTS © 2010 Všechna práva vyhrazena / All rights reserved

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode